Grupa ministrantów i lektorów naszej parafii to chłopcy, którzy nie tylko zapragnęli służyć blisko ołtarza podczas liturgii, ale też chcący żyć wiarą żywą. Posługa, jaką pełnią, zobowiązuje do życia zgodnego z przykazaniami i dawania dobrego świadectwa nie tylko w kościele, ale i w szkole, w rodzinie czy wśród kolegów. Patronem ministrantów jest św. Jan Berchmans i św. Dominik Savio.
Do służby ministranckiej przyjmujemy zasadniczo od III klasy szkoły podstawowej. Pierwszym krokiem jest kandydatura, która trwa kilka miesięcy. Wtedy na zbiórkach poznaje się podstawowe zasady służenia przy ołtarzu oraz podejmowane są pierwsze zobowiązania co do służb na mszach św. Po takim przygotowaniu kandydata, przyjmuje się go do grona ministrantów. Dzieje się to zazwyczaj podczas specjalnego nabożeństwa. Istotnym elementem tego przyjęcia jest modlitwa, przyrzeczenie kandydata i nałożenie kołnierza.
Kolejnym ważnym etapem jest posługa lektora. Kandydaci, chcący czytać podczas Eucharystii, przechodzą kurs lektorski. Po jego ukończeniu zostają ustanawiani lektorami. Wtedy mogą czytać Słowo Boże podczas liturgii. Z posługi lektora wyodrębniona jest posługa kantora czy psałterzysty, które polegają na wykonywaniu odpowiednich śpiewów w liturgii. Tu trzeba mieć zdolności wokalne i odpowiedni głos.
Tylko nieliczni są wysyłani na dodatkowy kurs ceremoniarza, który najczęściej organizowany jest diecezjalnie poza naszą parafią. Posługa ta pozwala na rozdzielanie zadań innym ministrantom i pilnowanie podczas liturgii porządku w wypełnianiu różnych czynności. Szczególne zadanie w trosce o piękno liturgii ma ceremoniarz przy celebrach z udziałem ks. biskupa.
Zbiórki ministrantów odbywają się zasadniczo w soboty w kościele farnym. Opiekunem ministrantów jest ks. Krzysztof Deszczka.
Ministranci to także przyjaźnie, sport, zabawa, wzajemne spotkania.