W czwartek 4 czerwca br. przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Jest to tzw. święto nakazane, czyli każdy katolik powinien w tym dniu uczestniczyć we Mszy św. W parafii farnej Msze św. sprawowane będą o godz. 6.00, 8.00, 11.00 (kościele pw. św. Jakuba), 12.00 i 19.00. Msza św. wieczorna w środę 3.06 też będzie sprawowana z Bożego Ciała. Po Mszy św. o godz. 8.00 wyruszy z kościoła farnego procesja Bożego Ciała ulicami naszego miasta ulicami: Nową, Solną, Browarną, Wileńską, Ogrodową, Klasztorną, Wojska Polskiego, Pl. Wolności, Długą, Rynek, kościół farny. Prosimy o udekorowanie domów i ulic na trasie procesji. Będziemy zatrzymywać się przy czterech ołtarzach i słuchać słów Ewangelii. Procesja jest wyrazem wiary w realną i żywą obecność Jezusa Chrystusa w Eucharystii. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

